TUD-3 Ultrasonik (UCI) - Leeb Sertlik Ölçüm Cihazı İnceleme

TUD-3 Ultrasonik (UCI) - Leeb Sertlik Ölçüm Cihazı İnceleme

TUD-3 KombineSertlik Ölçüm cihazı hem Ultrasonik Sertlik (UCI - Ultrasonik Temas Empedansı), hem de Leeb (Dinamik) Sertlik problarını ve sertlik metodlarınıtek bir cihaz bünyesinde bulundurması ile taşınabilir sertlik ölçüm cihazları arasındaki en büyük avantajı sağlamaktadır.

Benzersiz ve eşsiz taşınabilir, Sertlik ölçme aleti! Yüksek hassasiyet, çok fonksiyonlu, kullanışlı, güvenilir ve uygun fiyata!

 

Dünya'nın üzerine Kamera Entegre ilk Ultrasonik ve Leeb Sertlik Ölçüm cihazı!

Ölçümler tamamlandığında, operatör cihaz üzerindeki dahili fotoğraf makinesi ile numunelerin bir fotoğrafını çekebilir ve resim başına 5 tane sonucu tam olarak ölçümlerin yapıldığı yere yerleştirebilir.


T-UD3 Ultrasonik Sertlik Ölçüm Cihazı Avantajları

* 4-5 mm kalınlıktan, daha kalın kalınlıklara kadar pek çok farklı tipte malzemenin (küçük parçalar, ince duvarlı yapılar, borular, tanklar, çelik saclar, karmaşık şekil maddeleri, metal kaplamaların sertlik kontrolü, vb.) Ultrasonik (UCI) ve Dinamik (Leeb) sertlik metodları ile sertliklerinin ölçülmesine olanak sağlar.
* Sertlik Ölçüm sonrası çok küçük sertlik izi (millerin boyunları, bıçakları, dişli dişleri vb. yüzeylerde)
* Yüzey sertleştirilmiş tabakanın sertliğinin ölçülmesi
* Geniş sertlik aralığı ve çeşitli ölçüm modları
* Parlak arka aydınlatmalı geniş tam renkli grafik ekran
* Otomatik Prob tanıma özelliği
* Genişletilmiş sıcaklık aralığı (- 40 ° C’ye kadar kullanım)
* Dahili hafıza ve PC ile iletişim
* İsteğe bağlı kablosuz mini yazıcı
* Su geçirgenliğine karşı dirençli cihaz kasası
* Kauçuk tampon korumalı kılıf


Cihaz hem ultrasonik kontak empedansı (UCI) hem de dinamik (Leeb) problarla çalışır. Kullanıcı iki ölçüm yönteminin faydalarını elde eder - taşınabilir sertlik test cihazından alınabilecek maksimum değerdir.

* Dinamik bilyalı (Leeb) sertlik probu ile; demir dışı meterin, dökme demirlerin, kalın malzemelerin, iri ürünlerin vs. sertliğini ölçmek için kullanılır.
Ultrasonik Temas Empedansılı (UCI) probu ile; küçük parçaların sertliğini, ince cidarlı nesneleri, karmaşık formu ve yüzey sertleştirilmiş tabakaların sertliğini ölçmek için kullanılır.T-UD3 UCI Sertlik Ölçüm Cihazı aşağıdaki Üç tip UCI prob ile donatılabilir:

Sertlik Yükü
 

Avantaj ve Faydalar

Tipik Uygulamalar

98N (10 kg)

Nispeten büyük izler bırakır. Pürüzlü yüzeyler için uygundur. Yüzey pürüzlülüğü 30 grind veya daha iyi daha az pürüzlü olmalıdır.

Küçük dövme ürünler, döküm malzemeleri, ısıl işlem görmüş malzemeler, vb. Türbin bıçaklarının ölçümü, 90 mm çaptan büyük boru iç çapından sertlik ölçümü

50N (5 kg)

Pek çok genel Evrensel sertlik ölçüm uygulaması için kullanılır. Probu etkinleştirmek için 50N aşağıya doğru el basıncı ile bastırılıp aktif edilir. Yüzey pürüzlülüğü 80 grind veya daha iyi daha az pürüzlü olmalıdır.

İndüksiyon veya karbürize edilmiş parçalar, işlenmiş parçalar, örneğin; eksantrik milleri, türbinler, kaynak muayenesi, HAZ sertlikleri. Ovuk içi sertlikler, dişli sertlik ölçümleri, türbin bıçaklarının ölçümü, 90 mm çaptan büyük boru iç çapından sertlik ölçümü

10N (1 kg)

Yük uygulanması kolaydır; Keskin köşeli ve yarıçaplı malzemeler üzerinde test yapmak için kolaylık sağlar. Probu etkinleştirmek için 10N aşağıya doğru el basıncı ile bastırılıp aktif edilir. Yüzey pürüzlülüğü 150 grind veya daha iyi daha az pürüzlü olmalıdır.

İyon - nitrürlü kalıpların kaplamaları ve kalıpları, formları, presleri, ince cidarlı parçalar, yataklar, diş kenarları Türbin kanatları, 90 mm çaptan büyük boru iç çapından sertlik ölçümüTaşınabilir sertlik test cihazı T-UD3 farklı çalışma modlarına sahiptir;

* Grafik - grafik oluşturma modu
* Histogram - histogram oluşturma modu
* İstatistikler - mevcut ölçüm kümeleri için istatistik sağlar
* Akıllı - yanlış ölçümleri filtreler
* Sinyal - prob sinyalini gösterir (sadece Leeb probu için)Kauçuk koruyucu şeritlerle kapatılmış muhafaza ile Sertlik Ölçüm cihazları, yüksek nem, toz vb. ile atölye ve saha koşullarında kullanım için oldukça idealdir. Sertlik Test cihazları; kullanıcının cihazı herhangi bir mevsimde ve Dünya'nın herhangi bir iklim bölgesinde kullanmasına izin veren donmaya dayanıklı ekrana sahiptir.Kaydedilen ölçüm sonuçları ve resimler, sertlik test cihazı ile birlikte verilen “ARM” yazılımı kullanılarak bir PC'ye aktarılabilir.T-UD3 UCI - Leeb Sertlik Ölçüm Cihazı Teknik Özellik Tablosu

UCI prob tipleri

 1 kgf (10N) 2.2 lbf, 5 kgf (50N) 11 lbf, 10 kgf (98N) 22lbf

Leeb prob tipleri

 D, DC, DL, C, D 15, E, G

Ölçüm aralığı

 HV: 230 ~ 940; HRC: 20 ~ 70; HB: 90 -650. Çekme mukavemeti, MPa 370 ~ 1740

Ölçüm hassasiyeti

 HV: ±% 3 HV; HRC:% 1.5 rulo ±; HB:% 3 HB ±

Standartlar

 ASTM A1038, ASTM A956, ASTM E140

Indenter

 Diamond indenter (UCI), Sertleştirilmiş Bilye (Leeb)

Ölçüm yönü

 Her yön 360 °

Veri depolama

 Sadece 32 GB'a kadar hafıza kartı ile sınırlıdır

İletişim 

 PC'ye veri yükleyin ve elektronik tablo olarak dışa aktarın (USB kablosu ve 
 yazılımı dahil)

Sertlik ölçeği

 * UCI sondası - HRC, HB, HV
 * Leeb prob - HRC, HB, HV, HRB, MPa
 * Kalibrasyon için ek özel ölçekler

Malzeme 

 * Ultrasonik (UCI) probu - çelik için önceden kalibre edilmiştir.
 * Dinamik (Leeb) çelik, alaşımlı çelik, dökme demir, paslanmaz çelik, alüminyum, bronz, pirinç, bakır için önceden kalibre edilmiştir.
 * Kalibrasyon için ek özel malzemeler.

Veri gösterimi

 Yük uygulanan / kontak (UCI), Açı (Leeb), Tek test sonucu, Maks, Min, Testlerin ortalaması, Test sayısı, Sapma, Var. katsayı, Histogram, Sinyal ve Akıllı Mod   (Yanlış ölçümlerin filtresi).

Gösterge

 Renkli LCD ekran (320 × 240)

Çalışma ortamı Sıcaklığı

 -20 ° C ~ 40 ° C; Nem:% 30 -% 80 R.H.

Güç kaynağı

 DC 4,5V (3 adet AA pil)

Cihaz ölçüleri

 160x75x30mm

Net ağırlık

 Yaklaşık 0.3 kg (probsuz)

Pil ömrü

 Yaklaşık. 10 saat.


 

ÖZEL SERTLİK ÖLÇÜM UYGULAMA GÖRÜNTÜLERİ

 Ultrasonik (UCI) Sertlik Ölçüm Metodu

UCI sertlik ölçme metodu ASTM A1038'e uygundur. Ultrasonik Sertlik Ölçüm (UCI) probu, minimum kalınlığı (1 - 4 mm'den başlayarak), karmaşık yüzey şeklindeki nesnelerde ve yüzey sertleştirilmiş tabaka sertliklerinin ölçülmesinde sertlik ölçümü için kullanıma uygundır.

Bu yöntem çok hızlı ve kolaydır; Probu test edilen nesne yüzeyine yerleştirin, probu cihaza gerekli çaba ile bastırın ve cihazın ekranında gösterilen sertlik değerini kaydedin. Küçük ebatlı elmas uç, 1 – 4 mm'den daha kalın olan tüm malzemelerin sertlik değerinin ölçülmesini sağlar. UCI sertlik ölçüm yöntemi tahribatsız sertlik ölçüm metodu olarak bilinir. Çünkü UCI problu NOVOTEST T-UD3 sertlik test cihazı, masaüstü (tezgah) tipi sertlik test cihazlarının çoğundan çok daha küçük izler bırakır. Bu yüzden UCI problu portatif sertlik test cihazı en iyi seçimdir.


Leeb (Rebund - Bilyalı) Sertlik Ölçüm Metodu

Leeb sertlik ölçme metodu ASTM A956'ya uygundur.

Bu metodda genellikle Leeb prob (D tipi), iri parçaların (5 kg'dan fazla ve 10 – 25 mm'den fazla) sertlik ölçümü için kullanılır ve çelikler demir dışı meter, dökme demirler, iri taneli malzemeler… Ayrıca, uygulamada UCI sertlik yöntemi uygulanmadığında Leeb (Rebund) yöntemi UCI sertlik ölçüm yöntemiyle mükemmel bir şekilde tamamlanır.

Bu yöntem çok hızlı ve kolaydır: Probu test edilen nesneyi nesne yüzeyine dikey olarak yerleştirin, probu yayı şarj etmek için probu itin, ölçüm yapmak için probun üstündeki düğmeye basın ve ekranda gösterilen sertlik değerini kaydedin. Leeb ölçüm metodu için NOVOTEST T-UD3, çelik, paslanmaz çelik, dökme demir, bronz, alüminyum gibi çok çeşitli malzemelerin sertliğini otomatik olarak ölçmek için kullanılabilir.

Kombine sertlik test cihazı en evrenseldir, yeniden kalibrasyon gerektirmez ve “kutunun dışında” tamamen çalışır durumdadır.

YOUTUBE VİDEO LİNKİ 1 (T-UD3 Ultrasonik Sertlik): Tıklayınız
YOUTUBE VİDEO LİNKİ 2 (T-UD3 Ultrasonik Sertlik): Tıklayınız
YOUTUBE VİDEO LİNKİ 3 (T-UD3 Ultrasonik Sertlik): Tıklayınız

NDT TEKNİK | Endüstriyel Tahribatsız Muayene Cihazları

NDT Teknik; Tahribatsız Muayene ve Mühendislik alanında uzun süredir faaliyet gösteren, tecrübeli mühendislik kadrosu, akıllı mühendislik ve özel uygulama çözümleri ile tesislerin güvenilirliğini ön planda tutarak hizmet vermeyi ilke edinmiş bir mühendislik firmasıdır

Haberdar Olun!

Firmamız ile ilgili yeniliklerden haberdar olmak için kayıt olunuz.

No spam, we promise. For more info read PRIVACY POLICY.

Tanitim

Duyurular

  • Yeni Sitemiz Yayında...
  • NDT Teknik olarak, Tahribatsız Muayene alanında çalışan siz değerli müşterilerimiz ve çalışma arkadaşlarımız ile NDT alanındaki en basit uygulamalardan, en özel NDT uygulamalarına kadar bilgi paylaşımlarında bulunabilmemiz için NDT Kütüphanemizi açtık.
UA-120530010-1